Něco o mně

Page

Narodil jsem se 17. listopadu 1973 a od svých rodičů jsem dostal jméno Petr. I přesto že spojení Černý Petr nezní zrovna příliš šťastně, myslím, že štěstí mne zatím neopouští. Do rodiny jsem vstoupil jako mladší sourozenec, mám ještě o 6 let staršího bratra Standu.

V letech 1988 – 1992 jsem studoval na Střední ekonomické škole v Liberci, studium jsem zdárně ukončil maturitní zkouškou v květnu 1992.  V říjnu 1992 jsem nastoupil do svého prvního zaměstnání a následujících devět let praxe jsem zasvětil zahraničnímu obchodu.  V roce 2002 jsem v oblasti zahraničního obchodu začal působit jako OSVČ. Uplatňuji znalosti angličtiny a polštiny, pasivní znalost ruštiny. V roce 2009 jsem s vyznamenáním ukončil studium na Vysoké škole Karlovy Vary v programu Právní specializace a získal titul Bc.

V roce 1999 jsem byl zvolen za člena představenstva Stavebního bytového družstva Sever, v pozdějších letech jsem byl jeho místopředsedou a předsedou ekonomické komise. V září roku 2002 jsem byl zvolen předsedou představenstva SBD Sever a o měsíc později jsem byl jmenován do funkce ředitele tohoto bytového družstva. V těchto pozicích pracuji doposud. Profesionálně se věnuji zejména problematice družstevního a vlastnického bydlení, marketingu a managementu. Jsem také předsedou celostátního sdružení na ochranu spotřebitelů tepla DOST!.

V březnu roku 1997 jsem se oženil. Se svou ženou Ivetou máme dvě krásné a šikovné děti, dceru Terezku, která se narodila v roce 1997 a Honzíka, který se narodil v roce 2001.

V reakci na neuspokojivou celospolečenskou situaci jsem v roce 2006 přijal nabídku kandidovat v komunálních volbách do zastupitelstva města Liberce a zároveň jsem se stal členem politické strany SNK ED. Po rozhodnutí strany kandidovat společně se stranou Věci veřejné do voleb parlamentních v roce 2010, stal jsem se členem politické strany Věci veřejné.

Již od dětství jsem členem Českého magického svazu, který sdružuje amatérské a profesionální kouzelníky. Jevištní presentaci magického umění v oboru Všeobecné magie jsem se aktivně věnoval až do poloviny devadesátých let, v současné době jsem však z časových důvodů jen pasivní fanoušek tohoto krásného a starého umění.

Mezi mé současné koníčky patří zejména studium právních věd, managementu a marketingu. Volný čas věnuji kromě rodiny též návštěvám sportovních zápasů. Mezi mé oblíbené kluby patří fotbalový klub Slovan Liberec a hokejový klub Bílí Tygři. V devadesátých letech jsem se též věnoval literární tvorbě, některé své básně presentuji i na tomto webu. Tehdejší kritikou jsem byl označován za velký budoucí talent, avšak je zřejmé, že slávy v tomto oboru se patrně již nedoberu. Rád poslouchám hudbu, až na drobné výjimky, prakticky všechny hudební žánry. Preferuji českou muziku. Také rád relaxuji, nejraději s dobře natočenou plzeňskou dvanáctkou nebo s lahví dobrého bílého vína.